FAQ

Máte otázky?

V tejto sekcii nájdete odpovede na najčastejšie pokladané otázky o home stagingu a našich službách. Ak sa tu informácia, ktorú hľadáte, nenachádza, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám zodpovieme všetky vaše otázky.

1.Všeobecné

Veľká časť našich projektov je realizovaná v Bratislave a okolí, no radi za vami prídeme aj do iného mesta či okresu.

Kontaktovať nás môžete telefonicky, e-mailom alebo cez kontaktný formulár na našej stránke. Komunikovať s vami bude inžinierka Jackie Brandisová – produktová riaditeľka a spoluzakladateľka HomeBrand. Spojiť sa s nami môžete aj cez sociálne siete Facebook alebo Instagram.

Tel. č.: +421 905 682 489

E-mail: info@homebrand.sk

2.Odpovede k otázkam o home stagingu

Home staging je estetická príprava nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom. Cieľom tejto služby je zrýchliť predaj / prenájom nehnuteľnosti a zvýšiť jej hodnotu.

Home staging sa oplatí využiť najmä pri predaji nehnuteľnosti, flipe a prenájme nehnuteľnosti. Tu má pre klienta najväčší prínos, nakoľko dokáže ovplyvniť konečnú cenu a skrátiť dobu, za akú je schopný podpísať zmluvu – či už predajnú, alebo o prenájme. Jeho princípy sú však využiteľné aj pri zariaďovaní, resp. refreši vlastnej domácnosti. Podobne sa home staging využíva aj na zariadenie vzorových nehnuteľností, pretože sú tak oveľa prívetivejšie, a ľahšie sa predajú. Vďaka home stagingu si klient ľahko predstaví, na čo ktorá miestnosť slúži, a ako by sa mu v danom dome alebo byte bývalo.

Hlavným prínosom home stagingu je urýchlenie predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti. Z tohto dôvodu sa oplatí hlavne predajcom a prenajímateľom bytov, domov, nebytových priestorov, ale aj komerčných priestorov. Home staging je pre všetkých, ktorí chcú z nehnuteľnosti vyťažiť maximum.

Ak predávate nehnuteľnosť, home staging vám prinesie najmä tieto výhody:

 • rýchly predaj – po home stagingu osloví nehnuteľnosť oveľa viac potenciálnych klientov, vďaka čomu sa zvýši aj vaša šanca na rýchly predaj.
 • maximálna možná cena – ak má nehnuteľnosť veľa viditeľných nedostatkov, kupujúci chcú o cene zjednávať. Ak sa rozhodnete pre home staging, ich pohľad sa rapídne zmení. Vaša ponuka bude pôsobiť oveľa lákavejšie, čo sa odrazí aj v cene, za ktorú nehnuteľnosť napokon predáte.
 • menej výdavkov – s predajom nehnuteľnosti sa viaže množstvo výdavkov, ktorých sa každý predajca chce, pochopiteľne, zbaviť čím skôr. Rýchly predaj je preto, aj z tohto pohľadu, pre kupujúceho výhodný.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Ak prenajímate nehnuteľnosť, home staging vám prinesie najmä tieto výhody:

 • stabilných nájomníkov – odchádzajú vaši nájomníci už po jednom mesiaci? Po home stagingu už nebudú mať toľko dôvodov hľadať si lepší podnájom. Atmosféra domova, ktorú vieme home stagingom vytvoriť, ich v nehnuteľnosti udrží na oveľa dlhšiu dobu. Určite, ocenia aj komfort, ktorý im, v rámci zariadenia nehnuteľnosti, zabezpečíme.
 • bonitnejších klientov – prenajímatelia na Slovensku poskytujú rôzne štandardy prenájmov, no smutným faktom je, že najčastejším z nich je práve nízky štandard. Aj keď je zariadenie do stredného či vysokého štandardu spočiatku drahšie, z dlhodobého hľadiska bude lákať bonitnejších klientov, ktorí si za pohodlie a čistotu radi priplatia.
 • vyšší zisk z prenájmu – ako sme naznačili v predchádzajúcom bode, investícia do home stagingu sa vám vráti v podobe vyššieho zisku a stabilných nájomníkov.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Pred tým, ako si službu home staging objednáte, prídeme na obhliadku nehnuteľnosti. Vďaka nej získame reálnu predstavu o stave nehnuteľnosti a nutných investíciách. Pozrieme sa aj na vašu aktuálnu predajnú cenu / výšku nájomného. Všetky tieto údaje vyhodnotíme, a následne vám povieme, či, a v akom rozsahu, sa vám home staging oplatí. Ak by bol home staging pre vás zlou investíciou, odporučíme vám inú, vhodnejšiu, alternatívu.

Za úvodnú konzultáciu a obhliadku, samozrejme, neplatíte.

Pri home stagingu nehnuteľností na predaj (bežný predaj, flip) poskytujeme aj službu prenájmu nábytku a doplnkov z nášho skladu. Vieme vám zabezpečiť aj rekonštrukciu na kľúč, poskytnúť dozor nad jej priebehom a nehnuteľnosť v závere zariadiť – spraviť home staging. Ponúkame vám aj profesionálne fotenie nehnuteľnosti či 3D prehliadky. Všetky hlavné, a množstvo doplnkových služieb, nájdete v sekcii SLUŽBY.

Cenovú ponuku vám pripravíme na mieru, aby zodpovedala vašim potrebám a potrebám vašej nehnuteľnosti. Ak máte záujem o nacenenie služby home staging, kontaktujte nás. Dohodneme si termín obhliadky, po ktorej vám pripravíme cenovú ponuku.

KONTAKTOVAŤ

Ak je nehnuteľnosť v dobrom stave, venujeme sa najmä dekorovaniu a zariaďovaniu priestoru. V takomto prípade trvá home staging približne jeden až tri dni. Ak sú súčasťou home stagingu aj časovo náročnejšie práce (maľovanie stien, montáž, rôzne opravy, výmeny nefunkčných prvkov) trvá home staging viac dní. Trvanie prác je však vždy vopred individuálne komunikované.

Na home staging využívame náš vlastný sklad, v ktorom máme viac ako 1200 druhov nábytku a doplnkov. Vďaka tomu zariadime vašu nehnuteľnosť na predaj bez toho, že by ste museli čokoľvek kupovať. Nábytok a doplnky vám prenajmeme na celú dobu predaja nehnuteľnosti. Po tom, ako nehnuteľnosť predáte, si doplnky vyzdvihneme a odvezieme späť do skladu.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Vaše osobné veci umiestnime buď v rámci vašej nehnuteľnosti (nájdeme im nenápadné miesto), alebo v našom sklade.

V prípade záujmu o službu home staging, resp. inú službu, odporúčame do správy uviesť:

 • druh služby, o ktorú máte záujem, a váš zámer (predaj, prenájom, flip, bývanie, iné),
 • základné informácie o nehnuteľnosti, ako: typ nehnuteľnosti (dom, byt, garsonka, a pod.), lokalita, počet izieb (miestností), stav nehnuteľnosti, vnútorné zariadenie (vybavenie), a pod.
 • užitočným podkladom sú pre nás aj fotografie (video) jednotlivých miestností. Tu postačuje, ak sú zábery vyhotovené na mobile. V prípade potreby si ďalšie fotografie zabezpečíme už na mieste počas obhliadky priestoru.

Home staging sa skloňuje zväčša so slovom „predaj nehnuteľnosti“. Jeho princípy sa však dajú využiť aj na zariadenie vlastnej domácnosti, či skôr obmene jej aktuálneho „imidžu“, ktorý po rokoch častokrát omrzí. V rámci našich projektov nájdete aj také nehnuteľnosti, v ktorých sme robili home staging vyslovene za účelom lepšieho a krajšieho bývania klientov. Pozrite si projekty home staging 4life.

3.Odpovede k otázkam realitných maklérov

Pre realitných maklérov poskytujeme celý rad služieb. Najzaujímavejšou je však určite home staging. Výhodou tejto služby od nás je, že všetky doplnky na home staging, vrátane nábytku, zaobstaráme na vlastné náklady. Tie, ktoré do interiéru použijeme, si len prenajmete (či už vy, alebo váš klient) na dobu predaja nehnuteľnosti.

K obľúbeným doplnkovým službám patrí napríklad aj profesionálne fotenie nehnuteľnosti či, dokonca, 3D prehliadka priestoru, vďaka ktorým pôsobí inzerovaná ponuka oveľa profesionálnejšie, a rovnako tak osloví aj viac klientov.

V prípade, že sa stanete našim zmluvným klientom, získate zľavu na každý ďalší home staging až do výšky 15%. Rovnako máte zvýhodnený prenájom nábytku a doplnkov.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Prenájom nábytku a doplnkov poskytujeme len v rámci služby home staging alebo home staging s rekonštrukciou.

Váš klient ocení prínos home stagingu v prípade, že:

 1. Chce predať alebo prenajať nehnuteľnosť rýchlo – ak sa mu nechce s predajom dlho čakať alebo potrebuje prostriedky z predaja na vyplatenie ďalších záväzkov.
 2. Má záujem z predaja alebo prenájmu vyťažiť maximum – s home stagingom rastie cena nehnuteľnosti/nájomného.

Je pravdou, že klienti na Slovensku môžu byť ohľadom home stagingu skeptickí. Ide o službu, ktorá, ešte aj dnes, nie je na Slovensku tak dobre známa. Nezľaknite sa preto prvotnej reakcie klienta, a v jednoduchosti mu vysvetlite, čo home staging znamená, a aký prínos pre neho má. Ak sa tejto investície aj napriek tomu obáva, môžete mu ponúknuť, že službu uhradíte vy (či už po odovzdaní projektu, alebo z provízie po predaji nehnuteľnosti). Iniciatíva z vašej strany vám u klienta zdvihne kredit, a čo je hlavné, prestane mať zbytočné obavy.

V rámci našich služieb ponúkame aj profesionálne nafotenie nehnuteľnosti. Ak nemáte vlastného fotografa, interiér vám nafotí naša fotografka, Lenka.

Samozrejme. V rámci našich služieb ponúkame aj zariadenie úplne prázdnej nehnuteľnosti – či už na predaj, alebo prenájom. Základný rozdiel v týchto službách spočíva v tom, že pri home stagingu nehnuteľnosti na predaj využívame náš vlastný sklad nábytku a doplnkov. Nemusíte sa ale obávať, žeby náš sklad na kompletné zariadenie bytu či, dokonca, viac poschodového domu, nepostačoval. Sklad pravidelne dopĺňame, a ak sa stane, že niečo chýba, dokúpime to na vlastné náklady. Nikdy nepracujeme na úkor kvality home stagingu, a teda úkor klienta.

Pri home stagingu nehnuteľnosti na prenájom postupujeme inak. Nábytok, doplnky a ďalšie zariadenie (napr. kuchynská linka, sanita, dvere) pre klienta priamo kupujeme, nakoľko ostávajú v nehnuteľnosti. Prenájom zo skladu tu z tohto dôvodu nie je možný. Pri nákupe vyberáme z vecí, ktoré sa do nehnuteľnosti nie len hodia, ale sú pre klienta aj cenovo prijateľné, a rovnako spĺňajú požiadavky cieľovej skupiny nájomníkov.

KONTAKTUJTE NÁS

Áno, ale tento postup veľmi neodporúčame. Potenciálni záujemci sa síce pre nehnuteľnosť môžu nadchnúť na základe pekných fotografií, no pri samotnej obhliadke môžu ostať trpko sklamaní, že nedostali to, po čo prišli. Ak sa však interiér ponechá v stave, v akom ho prezentujú fotografie, je oveľa väčšia šanca, že budú odchádzať nie len s dobrým pocitom, ale aj so zmluvou v ruke.

Investovať do home stagingu môžete vy, ako aj váš klient (či už po odovzdaní projektu, alebo z provízie po predaji nehnuteľnosti). Je len na vás a vašom klientovi, ktorú alternatívu si zvolíte.

Najmä pri očakávaní vyššieho zisku z predaja či prenájmu starších nehnuteľností odporúčame zvážiť rekonštrukciu. Home staging, síce, dokáže divy, no zatekajúcu strechu či plesnivú podlahu nezakryje. Všetky tieto nedostatky, ktoré nehnuteľnosť má, znižujú jej hodnotu, a odrádzajú aj samotných klientov od jej kúpy. Niekedy je rekonštrukcia (a až následný home staging), jednoducho, lepší krok.

Okrem home stagingu a rekonštrukcie ponúkame aj profesionálne fotenie nehnuteľnosti, virtuálnu prehliadku či upratovacie služby. Nájdete u nás všetko pre maximalizáciu ceny a zrýchlenie predajného procesu nehnuteľnosti.

Áno. S home stagingom tohto typu máme množstvo skúseností. Nie každý má možnosť sa už počas predaja nehnuteľnosti presťahovať. Stagovať obývanú nehnuteľnosť je o čosi náročnejšie, hlavne pre samotného klienta. Istá súčinnosť a štipka trpezlivosti je nutná aj z jeho strany. Nábytok aj dekorácie majú odrazu svoje presné miesto, preto sa mu môže bývať o čosi ťažšie. Je to však len na chvíľu.

Po home stagingu klientovi vysvetlíme, čo má pred každou obhliadkou spraviť (napr. dekorácie vrátiť na pôvodné miesto, poupratovať, niektoré veci odložiť, a pod.). V prípade, že tak neurobí, nedokážeme zaručiť prínos home stagingu v plnom rozsahu.

Spoluzakladateľka HomeBrand, Ing. Jacqueline Brandisová, je zároveň prvou home stagerkou na Slovensku. Zrealizovala už množstvo úspešných projektov,  ktoré si môžete pozrieť v sekcii PROJEKTY na našom webe.  V súčasnosti vedie svoj vlastný tím profesionálnych home stagerov.

O NÁS

4.Odpovede k otázkam o rekonštrukcii

Dĺžka rekonštrukcie, samozrejme, závisí od rozsahu zmien, ktoré sa v nehnuteľnosti realizujú. Trvanie všetkých prác je vždy vopred individuálne komunikované tak, aby vás termín nezaskočil. Pre lepšiu predstavu o trvaní rekonštrukcie si môžete pozrieť jednotlivé projekty, ktoré sme počas rekonštrukcie zastrešovali.

PROJEKTY

Vaša osobná účasť nie je nutná. V rámci našich služieb poskytujeme aj dozor nad subdodávateľmi stavebných a montážnych prác.

Od našich dodávateľov vám vieme zabezpečiť zľavu na stavebný materiál, sanitu, svietidlá, úložné priestory, nábytok a bytové doplnky.

Áno. V prípade záujmu vám celý projekt zastrešíme.

Áno. Investorom ponúkame kompletné zastrešenie rekonštrukcie nehnuteľnosti na flip alebo prenájom. Pripravíme vám návrhy a oddozorujeme práce majstrov. Po dokončení rekonštrukcie vám spravíme home staging, ktorý sa postará o rýchly predaj za maximálnu možnú cenu.